Jdi na obsah Jdi na menu
 


Call of duty 1

17. 6. 2011

Americké mise

1.Training

V této misi vás hra naučí základní prvky, které budete používat ve hře. Pro neznalé je to nutnost a zkušení si aspoň procvičí.

2. Pathfinder

   

Konečně pořádná mise, letadlo vás shodí za domem. Běžte směrem k domu, cestou potkáte němce, jak čurá u stromů, tak ho nechte dodělat svoji práci, pak ho zabte. Do domu se nedostanete, takže radši pokračujte dál, až se dostanete ke kámošovi, který to bohužel nepřežil, ale zbylá po něm batoh s rádiem, kousek odtud je bunkr s němci, tak to tam vyčistěte a běžte před bunkr, kde položte na příslušném místě (žlutě blikající místo) rádio, čímž přivoláte letadlo s parašutisti, spolu s nimi s dejte k stavení, které můžete vidět na obrázku (obr.2a), vyčistěte to tam od nájemníků (obr. 2b).

3. Burn ville

Od místa startu si posbírejte lékárničky, ty se vám budou hodit, spolu s vašimi bojovníky s dejte směrem k ohořelé vesničce, projdete přes pole s mrtvolami krav až k dřevěnému plotu, schovejte se, a pomocí nějaké přesné zbraně zabte kulometčíky, po uklidnění situace, se dejte k budově a chopte se kulometu a vraťte to němcům zpátky, pokračujte od budově k budově a likvidujte vše, až dojdete k místu s obrněným transportérem, tak se schovejte a opatrně zastřelte obsluhu kulometu. Vašim dalším úkolem je zničit 2 protiletadlové kulomety, stačí následovat vaše vojáky a oni vás tam zavedou. Stačí zabit obsluhu a pak na kulomet položit bombu.

4. Dawn ville

   

Němci zaútočili na vesnici, takže je nutné se připravit na boj, následujte velitele a schovejte se v domě (obr. 4a). Začne prudké bombardování, takže pokud vylezete ven, tak toho budete litovat, po chvílí přelezou němci zeď a začne boj tváří tvář, takže je zabte. Nepřítel bohužel použil i tank, takže běžte do kostela, kde je krabice s panzerfausty (obr. 4b ), ty použijte na přijíždějící tank. Po zničení tanku s vraťte zpátky do kostela, kde se chopte kulometu (obr. 4c). Až je dostatečně vybijete, tak opusťte kostel a běžte pomoc obráncům v severní části, tam to také vybijte, následně němcům přijede na pomoc tank, takže se vraťte opět do kostela pro pazerfausty (obr. 4b) a zničte tank. Následně musíte najít minometné hnízdo, takže následujte velitele, ten vás tam zavede. Až se dostanete na příslušném místě (obr. 4d), tak si seberte sniperku, která je poblíž zdi, s ni zabte minometčíky a obsluhu kulometu.

   

5. Car ride

Spolu s Sarge a Ederem pojedete na velitelství, cestou si prohlednete francouzský venkov, a pokud vás štvou němci, tak vykoukněte (defaultně F) z okna a zabte je.

   

Až dorazíte do místa, kde je německý konvoj (obr 5a), tak se připravte na boj, nepřítel vás bude pronásledovat ve dvou vozech, dále vám zatarasí cestu tank, takže musíte vystoupit a jít pěšky, ale kousek odtud je v garáží uložen německý Jeep (obr 5b), takže naskočte a jedem.

6. Brecourt

   

Po vyslechnutí rozkazu se dejte se svými vojáky na cestu. Až dorazíte do místa kde proběhne další porada (obr 6a), tak dejte odtud doleva, ale ne moc, jinak šlápnete na miny, pak dopředu k dělům, zabte obsluhu kulometu, o děla se postará vaši kámoši, pokračujte podél zákopu, dokud nenajdete další dělo, pak se vraťte za Moodym, pro výbušniny, pomocí nich je zničte, stále pokračujte dopředu. Až dorazíte do zámečku, tak tam bude poslední dělo (obr 6b), potom musíte zabít zbylé němce.

7.Chateau

   

Záchranná mise, vašim úkolem je zachránit dva důstojníky. Dejte se podél cesty nahoru k parkovišti, zabte to tam a pokračujte směrem k zámku a zadními dveřmi se dostanete dovnitř (obr 7a). Prvním úkolem je zničit tajnou rádiovou stanici, stačí následovat kompas, dostanete se do místnosti s krbem, zatáhněte za orel a otevře se vám tajná místnost, pomocí samopalu je zničte. Následujte Foleyho do sklepa, kde s Moodym odpálí dveře (obr 7b), za nimi je váš hledaný kapitán (obr 7c) , ale toho druhého již převezli.

8. Pow camp

Druhý kapitán je zde. Máte na tuto misi pouze 10 minut, takže se nezdržujte nikde, stačí jít za nosem, přes kuchyni, dvorek…. až ke kapitánovi, osvoboďte ho a spolu s vraťte stejnou cestou, která je bohužel plno němců, takže opět musíte probojovat k náklaďáku.

Britské mise

9. Pegasus night

   

Po přistáni následujte kapitána Price, vašim úkolem je zabit obsluhu kulometu v bunkru (obr 9a), pak spolu s vašimi lidmi se probijte až k mostu.

10. Pegasus day

   

Musíte odrazit útok od němců a ubránit most, po briefingu se dejte přes most, kde se schovejte za bednami s munici a léčivém (obr 10a- napravo od vojáka), proběhne tvrdý boj, ale po chvílí neudržíte se svými muži pozici, takže se stahujete zpátky na druhou stranu mostu, likvidujte nepřítele dokud nepřijdou posily. Nepřítel často nasazuje tanky, takže se chopte děla FLAK (obr 10b). Tanky přijíždějí z druhé strany mostu a ze severu. Po uplynutí času přijde posila.

11. Dam

Od místa startu se dejte směrem k přehradě, pak se probojujte až nahoru (obr 11a), kde zničte pomocí výbušniny protiletecké kulomety, u posledního kulometu se otočte a dejte se po schodech dolů. Přes několik místnosti a výtahu se dostanete na dně přehrady, kde jsou zbylé 2 kulomety, ty také zničte a stejnou cestou se dejte zpátky nahoru na přehradu, kde na vás čeká Price.

   

12. Truck ride

Spolu s Price a Waltersem zdrháte před němci, během cesty vám Walters bude podávat panzerfausty (obr 12a), kterými ničíte nepřátelské vozy, po chvílí však dojdou panzerfausty, takže nastupuje samopal.

13. Airfield

Projížďka v trucku končí u místa s protileteckým kulometem (obr 13a), nejdříve zabte chlápky nad vám, pak se chopte kulometu, pomocí nich zničte německé stíhačky a vojáky, po chvílí se objeví dopravní letadlo, nastupte do vozu.

14. Ship

   

Nejdříve se zbavíme přebytečné posádky (obr 14a). Kapitán Price se svoji plynulou němčinou obelstí stráže(obr 14b). Price vás zavede do zbrojovny a zabije stráže, rozezvučí se alarmy. Seberte bomby, Price vás bude krýt, musíte umístit 4 bomby, následujte kompas, až uložíte bomby, tak se vraťte k Pricovi, který je bohužel mrtvý. S zády plný němců se dejte zpět na loď, kde oznámíte Walterovi o smrti Price.

   

Ruská mise

15. Stalingrad

   

Jste na lodi, která se plave přes Volhu ke Stalingradu, nad vámi jsou německá letadla, poslechněte si kecy o tom, že kdo uteče z boje bude zastřelen (obr 15a). Na druhé straně břehu vojáci fasujou zbraně a munici, bohužel každý 3. voják má pušku (bez munice) a zbytek má munici, na vás zbyla munice, takže se držte za toho, kdo má pušku, pokud zhebne, tak je puška vaše a s munici dokonce můžete střílet! Tímto bych chtěl pozdravovat své kamarády Zdeňka Melkese a Jirku Krajíčka :o) Lehněte si na zem a pomalu se dostaňte na vrchol kopce k vojákovi (obr 15c), ten vám pomůže přežít, poslouchejte jeho rozkazy, nejdříve se musíte dostat k náklaďáku, pak k autu. Seržant vám řekne, že nejbezpečnější místo je budova, kde stojí Komisař a vraždí ti, kteří ustupují, sniperkou ho odstraní a spolu s nim se dostanete k budově.

16. Red square

   

Stále beze zbraně čekejte na rozkaz k útoku, pak vyražte a cestou sbírejte zbraně, schovejte se za sochou, která je vidět v dálce (obr 16a), odtud se dejte doleva a počkejte na zásah děla do budovy, vlezte dovnitř (obr 16b) a dostaňte se nahoru k oknu (obr 16c), ze země seberte sniperku a zabte z okna 4 německé důstojníky, po jejich zabití se dejte dolů, k zákopu a tunelu, dokud se nedostanete na nádraží.

17. Train station

Lineární mise, nelze se zde ztratit, držte se kompasu a dostanete se k Majorovi.

18. Sewer

Spolu s několika vojáky musíte projít kanálem pod nepřátelským územím, cestou na vás čeká tvrdý odpor. Opět nelze se ztratit.

19. Pavlov

   

Zkušený velitel Pavlov vás seznámí s misi (obr 19a). Spolu s nim se dostaňte k zákopu, připravte si sniperku, jeden voják vyrazí, aby odhalil pozice německých sniperu, ti se ukrývají v domě a budou se objevovat v okně a na balkóně, zabte je a spolu s Pavlovem zaútočte na nepřítele. Schovejte se před zdi budovy, pak likvidujte kulometnou obsluhu v oknech, po jejich likvidaci se dejte do budovy, musíte vyčistit všechna patra od němců, po jejich likvidaci, se dejte do 2. a 3. patra, kde jsou proti-tankové pušky, pomocí nich eliminujte tanky. Následně musíte přežít po určitou dobu docela tvrdých útoků od německé pěchoty, pokud jste vydrželi, pak přijde posila, která vás zachrání.

20. Factory

Se svými muži zaútočte na továrnu, probojujte se až na dvorek(20a), kde napravo jsou dveře, uvnitř zabte zbývající nepřátele.

21. Railyard

   

S několika vojáky běžte ven (obr 21a), odstřelte nepřátel, ti jsou schovaní napravo od dveří za bednami, pak se opatrně propližte dopředu, tam na vás čeká kulometné hnízdo, po likvidaci jste uvolnili prostor pro vaše vojáky. S nimi se probojujte až do rádiové místnosti (obr 21b), venku na vás čeká vaše skupina, takže s nimi zničte poslední odpor.

22. Tank drive country

Ovládání tanku je jednoduché, jeďte za svou kolonou až k potoku, na druhé straně jsou německé tanky, zničte je, pak se dejte opatrně pře malý mostík(obr 22a), za mostem na vás čeká další odpor, který hravě zvládnete.

23. Tank drive town

Ještě s jedním tankem máte projít městem, cestou na vás bude čekat vojáci s panzerfausty a lehké tanky. Až se probojujete k náměstí, tak musíte ještě zničit nepřátelský mobilní proti letecký kulomet.

Finální americké mise

24.Hurtgen

   

Po briefingu (obr 24a) následujte své muže, až se dostanete k silnici, pak se dejte na kopec (obr 24b), za nim na vás čeká bunkr s hledanými dokumenty. Jeden se nalézá na stole (obr 24c) a druhý je v místnosti s rádiem (obr 24d).

   

Finální britské mise

25. Rocket

   

Spolu s Walterem musíte zničit 2 protiletecké kulomety(obr 25a), stačí následovat Waltera a on vás tam zavede. Po jejich zničení následujte kompas, až k silnici, kde uvidíte konvoj se dvěma náklaďáky, pomocí další vojáku schovaní za kamením je zničte (obr 25b). S novou posilou se dejte dle kompasu do místa s raketami (obr 25c), zlikvidujte nejdříve bunkry. Bohužel nemáte dostatek výbušnin na zničení raket, takže je nutné napustit palivo, k vypuštění je nutné zajít do jednoho z bunkru a stisknou páku(obr 25d), pak se vraťte k raketám a odpalte je pomocí výbušnin, na konec se dejte se svoji skupinou k severnímu bunkru.

   

Finální ruské mise

26.Berlin

   

Spolu se vojáky se dejte podél cesty(obr 26a), vašim úkolem je vyčistit cestu pro vaše tanky, takže musíte zničit 2 děla(obr 26b) a jeden TYGR, děla jsou jednoduchý, ale TYGR, po vás bude kosit kulometem, musíte se k němu dostat opatrně a položit před nim bombu. Po zničení děl se dostanete před budovu říšského sněmu(obr 26c), je strašlivě opevněna, samé kulomety atd.., musíte počkat dokud nepřijedou vaše tanky a zlikvidují kulometný odpor.

Následně musíte jít se svými muži do budovy, kde proběhne poslední boj, musíte se dostat na střechu a zapíchnout tam vlajku.