Jdi na obsah Jdi na menu
 


Call of duty 2

17. 6. 2011

 

RUSKÁ KAMPAŇ.

A. - Zimní válka.

1. - Trénink rudoarmějců.

Vydejte se ke stolu, u kterého stojí komisař Letlevov a promluvte si s ním. Pošle vás do skladu pro pistoli a pušku, otočte se tedy a jděte zpět, na konci odbočte doprava, vstupte do místnosti vlevo a ze stolku seberte pistoli a pušku. Vraťte se zpět ke komisaři, dostanete od něj úkol sestřelit vpravo dva žlutě blikající medvídky. Jakmile je sestřelíte, obraťte se na komisaře, teď dostanete úkol z pušky sestřelit talíře, vojenské helmy a flašky. Poté co je sestřelíte a zvládnete tento úkol, znovu se obraťte na komisaře, uloží vám, abyste žlutě blikající figurínu skolili pažbou. Jděte tedy k ní a stiskněte klávesu SHIFT, tak ji povalíte. Obraťte se na komisaře, ten vám vysvětlí, proč nyní budete házet na cíle místo skutečných granátů brambory, jděte tedy doleva, naberte brambory, zaměřte postupně pušku na tři žlutě blikající okna a klávesou G, nebo prostředním tlačítkem myši zasáhněte cíle. Jakmile tento úkol splníte, přiběhne ke komisaři voják a oznámí mu, že zajali jednoho nácka, jděte tedy za komisařem, dozvíte se, že fašouni útočí. Vaši kamarádi si rozeberou zbraně a vyběhnou ven, utíkejte tudíž za nimi, přeskočte nízkou zídku (mezerník), podlezte nízkým otvorem (C), proběhněte zákopem, chvíli se plazte (CTRL), tak se dostanete do zbrojnice, kde si vyměňte pistoli za samopal, seberte kouřové a bojové granáty, poté vylezte nahoru po žebříku. Vpravo od vojáka hoďte přes díru ve zdi dolů kouřový granát (4), počkejte až se vlevo vytvoří kouřová clona a zmíněný voják usoudí, že zleva střílející fašistický obrněný transportér ztratil výhled, utíkejte vpřed za vyběhnuvšími kamarády, likvidujte další fašisty před vámi, proběhněte protějším otvorem. Přes další fašisty si prostřílejte cestu až k drátěnému zátarasu, jakmile se nácků zbavíte, vraťte se zpět a opět následujte kamarády, pobíjejte nově se objevující fašouny, udělejte čistku na dvoře a na pření blatník transportéru, označený žlutě, položte nálož a rychle si odstupte, neboť tato po chvíli vybuchne a zničí transportér, tak ať nezařvete s ním. Počkejte si na slova uznání od komisaře Letlevova, poté automaticky vstoupíte do další části.

2. - Demolice.

Nyní se musíte dostat k fašistické obrané linii na ulici Sochnajeva. Vyběhněte před vámi doleva, dejte se vpravo, odbočte doleva do haly, vyčistěte ji od hakošů a vyběhněte ven. Dorazí vám nové posily, ale nepřátelé se stáhnou do protějšího domu. Přes okna se zbavte všech fašounů v místnostech před vámi, skrčte se za zdí a pokračujte dále v likvidaci Němců. Následujte kamarády, z okna si dalekohledem prohlédněte útočící německé tanky (B), pokračujte po schodech dolů a odtam vběhněte do zákopů. Plazte se zákopem dopředu (CTRL), nad vámi přejedou přes zákop fašistické tanky, zachovejte klid, nechejte je přejet, pak pokračujte na konec zákopu a vběhněte do budovy. Vyběhněte nahoru a nyní musíte společně s kamarády čelit útoku nácků a odrazit ho. Odbočte do místnosti vlevo, seberte sniperku, stoupněte si k jednomu z oken, pravým tlačítkem myši zapněte na sniperce dalekohled a přes zaměřovač likvidujte nácky, pro lepší zaměření zadržte dech (SHIFT) (obr.1). Jakmile společnými silami odrazíte nápor nepřátel, pokračujte dopředu, dobře se kryjte a za neustálé likvidace fašistů se probíjejte vpřed. Schovávejte se za nízkými zídkami, tak projdete přes otevřené prostranství, postupujte stále dopředu k teď už ustupujícím fašistům. Dobré je použít pro postup vpřed i zákop nalevo od vás, tak mnohým náckům doslova vpadnete do zad. Tak si pomalu ale jistě prostřílejte cestu až do protější budovy, to už vám přicházejí na pomoc další posily, rychle skolte nácky v oknech, vběhněte do vchodu a pobijte nepřátelské vojáky. Pokračujte doprava a vyčistěte postupně všechny místnosti od nacistů, tak se vrátíte zpět ke vchodu, kterým jste sem před chvílí přišli. Vlevo vyběhněte po schodech nahoru ke dveřím, tam za vámi přiběhne staršina Leonov, řekne vám, že za dveřmi se zabarikádovaly poslední zbytky fašounů a bude nutno vyhodit budovu do povětří. Leonov vás pošle dolů za technikem, seběhněte tedy po schodech zpět dolů, najděte technika a ten vám předá nálože. Tyto je zapotřebí uložit na žlutě uložená místa v místnostech, které jste před chvílí zbavily nacistů, vezměte to tedy přes místnosti zprava a na zmíněná místa uložte nálože (F). Poté i s kamarády vyběhněte ven na volné prostranství co nejdále, tam se můžete otočit a sledovat, jak se celá budova poroučí k zemi. Tím jste tady skončili, zároveň se vám otevřela i první britská mise, no tu zatím ignorujte a pokračujte dál v ruském tažení.

B. - Ani o krok zpátky!

1. - Oprava drátů.

Nyní tedy se budete muset vydat opravit na několika místech poškozený telefonní kabel, který vás spojuje s velitelstvím. Pokračujte tudíž ulicí dopředu, zprava vás napadnou nepřátelé, které samozřejmě zlikvidujte, poté pokračujte dopředu kolem telefonního kabelu, jakmile vejdete do protějšího vchodu, opravte poškozený kabel (F). Utíkejte dopředu, proběhněte vchodem a odbočte mírně dopředu do další uličky. Na jejím konci zlikvidujte dva kulometčíky, vraťte se a vstupte do vchodu vpravo, známým způsobem opravte další část poškozeného kabelu, pokračujte dál. Likvidujte nácky, následujte kamarády kousek zpět, odbočte doleva, opravte další kousek poškozeného kabelu, zahněte doprava do místnosti, plné fašistů. Postřílejte je a na konci místnosti vyjděte ven, zlikvidujte další nácky před vámi, vydejte se nahoru po schodech vpravo, opravte další část kabelu, pak pokračujte po schodech nahoru do horní místnosti, kde nejdříve sprovoďte ze světa několik fašounů a nato opravte kus poškozeného kabelu. Z opuštěného fašistického kulometu postřílejte nacisty, přibíhající ulicí pod vámi, pak odstupte a prostřílejte si cestu dozadu, kde přejděte po prknech na druhou stranu, proskočte oknem a zleva vyčistěte všechny místnosti od nepřátel. Z poslední místnosti seběhněte dolů po schodech, prostřílejte si cestu přes několik dalších místností, na konci seběhněte dolů po schodech, kde pod nimi opravte poslední část poškozeného kabelu. Pokračujte kolem kabelu vpřed, na konci chodby vlevo v kóji je polní telefon, z kterého se spojte s velitelstvím. Po telefonu se dozvíte, že musíte vyřadit z boje fašistické tanky. Vlevo od telefonu seberte přísavné nálože, vyjděte z kóje a pokračujte doleva, vyběhněte po schodech nahoru, likvidujte fašouny, přes zbořeniště si prostřílejte cestu až k německému kulometu, který můžete opět použít k likvidaci nepřátel. Jděte dál, proskočte dírou v podlaze o patro níž, zde použijte další německý kulomet na likvidaci hakošů dole pod vámi kolem německého tanku (obr.2). Proskočte oknem dolů k tanku, pozor na jeho kulomet, přistupte k němu zezadu a položte na označené místo nálož, odstupte dozadu. Jakmile tank vybuchne, pronásledujte další tank před vámi, postupujte za ním vpřed přes rozvaliny vpravo za neustálé likvidaci nácků, tak tanku vpadnete do zad a přiložte na něj další nálož, opět odstupte kus dozadu. Po výbuchu utíkejte za kamarády, kteří vás dovedou ke třetímu tanku, je vpravo za rohem. Vraťte se, uličkami ho obejděte zezadu, položte na označené místo na něm nálož, nezapomeňte odstoupit kus dozadu do bezpečí a po zničení tanku jen utíkejte uličkou vpřed za vašimi kamarády.

2. - Potrubí.

Nyní na vás čeká úkol spojit se s vaší druhou jednotkou, která se nachází u nádraží. Popojděte dopředu a vpravo od desátníka Leonova vlezte skrčeni do potrubí. Tam opatrně postupujte vpřed za svými kamarády, trhlinami v potrubí můžete dole pod vámi likvidovat nic netušící hakoše. Potrubím pokračujte opatrně dopředu, odbočte doprava, poté doleva, o kousek dál pozor na vhozený granát, dojděte na konec potrubí, kde si seskočte na kovovou rampu. Seběhněte dolů po železných schodech do haly, tam se už setkáte s vašimi kamarády. Pokračujte halou až na její druhý konec, kde vyběhněte východem ven, skrčte se a proběhněte až na samý konec zákopů. Prostřílejte si cestu doleva k budově, vstupte dovnitř, likvidujte fašouny, tak se dostanete až k dalším schodům, po kterých vyběhněte až nahoru, kde zlikvidujte poslední zbytky nacistů, opět můžete použít opuštěné kulomety nácků a likvidovat z nich fašouny dole pod vámi. Prošmejděte místnost a vraťte se po schodech dolů, odbočte doleva, dobře se kryjte, opatrně obejděte zprava tank, pobijte nácky a na tank přiložte přísavnou nálož, rychle si odstupte. Po výbuchu, který zničí tank, pokračujte halou na konec, kde odbočte doleva. Naproti postřílejte obsluhu nepřátelského kulometného hnízda, vraťte se na druhou stranu, dobře se kryjte, postupujte vpřed a zlikvidujte obsluhu druhého kulometného hnízda s nacisty. Jakmile budete mít dole čisto a bezpečno, vstupte za kamarády do budovy, vyběhněte nahoru za nimi a pobijte poslední zbytky nácků. Jakmile se vám to podaří, seběhněte za kamarády dolů, vyjděte z budovy a dejte se vpravo k vašim přátelům, ukrytým za převráceným vagónem, tak tuto misi ukončíte.

C. - Pevnost Stalingrad.

1. - Útok na centrum.

Nyní na vás čekají velmi nebezpečné úkoly a to získat zpět tři obytné domy, najít výbušninu a zničit pomocí ní nepřátelský těžký tank „Panzer“. Prostřílejte si tedy cestu ulicí dopředu, pozor na kulomet za hořícím osobákem před vámi, jděte opatrně vpřed a zastřelte nahoře vpravo dalšího kulometčíka. Pak vstupte do baráku vpravo, vyběhněte po schodech až nahoru a zlikvidujte všechny hakoše, dostanete hlášku, že se dole objevil fašistický tank. Rychle tedy seběhněte zpět dolů, přeběhněte na druhou stranu a vstupte vpravo do chodby. V koupelně vlevo jsou přísavné miny, seberte je a z chodby vyskočte oknem k tanku, na který nálože připevněte a rychle si prostřílejte cestu zpět do chodby, kde jste sebrali nálože. Tam už přiběhli vaši kamarádi, dveře před vámi jsou nyní otevřené, takže za nimi pobijte všechny nácky a pokračujte dál za kamarády, vyčistěte všechny místnosti od nepřátel. Vyskočte z okna za kamarády a vběhněte za nimi do protějšího domu. Doprava vskočte do další místnosti, vyběhněte po schodech nahoru. Z kulometu postřílejte fašouny pod vámi (obr.3) a jakmile tank vybourá střelou vpravo díru do zdi, seskočte tudy dolů. Zprava obejděte zídku, prostřílejte si zezadu cestu až k tanku, na který položte další nálož, rychle si odstupte. Jakmile tato vybuchne, utíkejte za kamarády dopředu před tank, projděte kamennou bránou, odbočte doprava, utíkejte kousek dopředu, vstupte do vchodu vlevo a utíkejte po schodech nahoru, tudy vede nejbližší cesta k Radnici, což je konec této mise.

2. - Radnice města Stalingrad.

Nyní tedy máte za úkol dostat se přímo do Radnice. Proběhněte vchodem před vámi, dojděte k rozbořené zídce, skrčte se a zlikvidujte fašouny před ní. Jakmile se jich zbavíte, přeskočte ji a pokračujte ulicí doleva vpřed. Připravte si samopal, vydejte se na vyvýšenou plochu vlevo, odsud máte výborný rozhled po celé ulici a odtud také skoste zbytky nácků. Jakmile se vám to podaří, přesuňte se k betonovým zátarasům, vyběhněte po schodech nahoru a tam z okna postřílejte další nácky. Jakmile to zvládnete, vyběhněte zpět na ulici, odtud na náměstí, kolem budovy se vydejte do sousední ulice. Prostřílejte si cestu až na její konec, vpravo zlikvidujte obranu budovy, zlikvidujte fašistický kulomet. Nakonec vejděte do budovy, na dveře položte přísavnou nálož a rychle odstupte, po výbuchu misi ukončíte.

3. - „Soudruh“ odstřelovač.

Nyní na vás čekají závěrečné úkoly z Ruské kampaně. Budete muset zabezpečit západní křídlo Radnice, najít sniperku, zastřelit fašistického odstřelovače a nakonec odrazit čtyři vlny nepřátelského útoku. Prostřílejte se tedy přes několik místností, plných po zuby ozbrojených fašounů, pokračujte po schodech nahoru a dírou v podlaze proskočte dolů, kde už čekají vaši kamarádi. Jakmile popojdete dopředu, německý odstřelovač zabije jednoho vašeho kamaráda. Seberte ze země kousek před vámi ležící sniperku, jeden z vojáků dostane příkaz vystrčit zpoza zdi na pušce přilbu, do které fašistický odstřelovač vystřelí, takže prozradí svoji polohu. Opatrně vykoukněte za roh, zapněte dalekohled pravým tlačítkem myši na sniperce, zadržte dech (SHIFT) a tohoto darebáka sejměte. Jakmile se ho zbavíte, vylezte nahoru po žebříku, přejděte doprava do sousední místnosti, kde vyměňte sniperku za samopal a prostřílejte si cestu do spodní části budovy, kde postřílejte poslední hloučky nácků. Vyběhněte zpět po schodech nahoru a přistupte k oknu, nyní si opět nachystejte sniperku a buďte ve střehu. V zápětí totiž začne útočit první vlna nepřátel, pomáhejte kamarádům likvidovat nácky na dálku, v oknech proti vám se občas objeví i kulometčíci, o nich vás vždy zavčas informují kamarádi, tyto nebezpečné střelce tedy likvidujte přednostně. Jakmile se vám podaří odrazit tři první vlny útočníků, ze čtvrtou vlnou se začne přibližovat i obrněné vozidlo, jeho likvidace bude na vás. Do budovy, kterou máte obsazenu však také vniknou nepřátelští pěšáci, kteří mají pochopitelně zálusk i na vás. Seběhněte tedy dolů a likvidujte je, seč vám síly stačí, pak se vraťte nahoru, v prvním poschodí naleznete na zemi bazuku, zvedněte ji a přistupte k oknu a sejměte z ní k vám se blížící obrněný transportér (obr.4). Potom se věnujte už zbytkům pěších fašounů, jakmile se vám je podaří dorazit, skončíte nejen tuto misi, ale celé ruské tažení.

BRITSKÁ KAMPAŇ.

A. - Bitva o El Alemen.

1. - Diverzní nájezd.

Ocitli jste se na bojišti obsazeném fašisty, kteří zde mají několik center a podzemních bunkrů, takže se připravte na tuhé boje. Nejdříve musíte vyčistit tři stanoviště nepřátel. Z úkrytu postřílejte fašisty před vámi, poté postupujte dopředu a zlikvidujte nácky na prvním stanovišti. Poté pokračujte zákopem dopředu, likvidujte hakoše poschovávané za bednami a barely, pozor na několik parchantů nahoře nad zákopy, kteří vás napadají seshora. Pokračujte až k bunkru, seběhněte úplně dolů a vystřílejte v něm všechnu škodnou, poté se vraťte zpět do zákopů. Kousek odtud narazíte ne druhé stanoviště fašistů, jakmile se zbavíte všech nácků, pokračujte dál dopředu zákopem. Prostřílejte si cestu až na jeho konec, tam vpravo je vstup do dalšího bunkru, seběhněte tedy až dolů a i zde proveďte důkladnou deratizaci. Na konci vylezte nahoru po žebříku, připravte se nahoře na tvrdé napadení a to nejen střelbou, ale i granáty, nečekejte na nic a rychle všechny nácky postřílejte, tak jste vyčistili třetí a zároveň poslední fašistické stanoviště. Stejnou cestou přes bunkr se vraťte nazpět do zákopů až na místo, odkud jste sem přišli. Na první křižovatce odbočte doprava, prostřílejte si cestu dopředu k dalšímu bunkru, vyjděte ven ze zákopů (můžete vyčistit i tento bunkr), seběhněte dolů, postřílejte fašouny a tak se dostanete do tábora, kde se potkáte s kapitánem Pricem. Nyní obdržíte úkol zničit tři skladiště zbraní, pět skládek barelů s pohonnými hmotami a najít v nepřátelském bunkru důležité tajné dokumenty. Abyste zde obstáli, musíte se bít, jako lvi, neboť tady budou kolem vás svištět střely, jako divoké vosy. Vystřílejte tedy všechny fašisty, střílejte do barelů s pohonnými hmotami a rozstřelujte bedny s municí. Po třech stranách od vás v podzemí jsou hlavní sklady munice, postupně tudíž do nich vběhněte a na žlutě označené bedny uložte přísavné nálože, rychle vyběhněte nahoru na vyčištěné prostranství za kamarády, ať nezhebnete při obrovském výbuchu, který vzápětí nastane. Vydejte se doleva za kamarády, kde už na vás čekají spolubojovníci před dveřmi bunkru. Po domluvě s kamarádem tento přiloží na dveře nálože, takže se též ukryjte a po výbuchu, který vyrazí dveře, rychle vběhněte dovnitř. Prostřílejte si cestu až na konec bunkru, tam ze stolku seberte tajné dokumenty (obr.5) a rychle se vraťte zpět nahoru. Vyběhněte ven, utíkejte doprava za vašimi kamarády, tak doběhnete až k veliteli kapitánovi Priceovi, u kterého se přihlaste, tak skončíte tuto první britskou misi.

2. - Udržení linie.

V této misi budete muset ubránit jižní okraj města, poté jeho západní stranu, nato jihozápadní a nakonec jeho severní stranu. Není to úkol jednoduchý, budete muset poslouchat volání kamarádů o pomoc a přebíhat tam, kde vaši pomoc právě nejvíce potřebují. Fašistům se nesmí podařit vstoupit do města, jinak vaše mise skončí jako neúspěšná a budete muset začínat znovu od posledního automatického uložení, tedy od posledního splněného úkolu. Ocitnete se na jedoucí náklaďáku, už z něj můžete začít kropit fašouny před vám, jenom si dejte pozor, ať nezasáhnete v zápalu boje některého vašeho spolubojovníka. Jakmile se auto zastaví, seskočte dolů a utíkejte dopředu k vašim bojujícím kamarádům, ukrytým v zákopu, zalehněte za těžký kulomet a likvidujte proti vám z jižní strany přibíhající fašouny. Zvýšenou pozornost věnujte přijíždějícím transportérům, které přivážejí na bojiště fašistické pěší posily, můžete je likvidovat ještě dříve, než obrněnec zastaví a vojáci seskáčou dolů, tak jim zabráníte včas se zapojit do bojů. Obdržíte volání o pomoc ze západu města, takže se otočte a utíkejte dopředu, před sebou spatříte těžké dělo, použijte ho k likvidaci nácků na západní straně. Dělo má sice pomalé nabíjení, ale pokud střelíte do větších houfů nepřátel, potom nadělá velké škody. Z téhož děla potom můžete ostřelovat i nacistické pěšáky na jihozápadní straně, nyní obdržíte zprávu, že na severní stranu města útočí silné jednotky nepřítele. Nechejte tudíž dělo dělem a rychle ubíhejte na sever města, kde zalehněte za kulomet a likvidujte z něj útočící nacistickou pěchotu. Při této bohulibé činnosti obdržíte příkaz přesunout se rychle nahoru na střechu budovy opodál. Ponechejte tudíž radost z likvidace pěších nácků kamarádům, vběhněte do domu za vámi (utíká do ní před vámi jeden ze spolubojovníků), vyběhněte po schodech a po žebříku vylezte na rovnou střechu budovy. Nyní budete muset spolupracovat s vlastním dělostřelectvem, neboť na útočící tanky účinné zbraně nemáte. Fašistických pěšáků si vůbec nevšímejte, o ty se postarají vaši kamarádi sami, obraťte se na jižní stranu a jakmile se v dálce vynoří první německý tank, prohlédněte si ho dalekohledem (B), zaměřte na něj půlkruhový černý kurzor a jakmile tank zastaví, podejte údaje o jeho poloze vašemu dělostřelectvu (F), vpravo nahoře uvidíte ikonky děl, které střídavě rudnou, to děla nabíjejí, po odpočítání dělostřelectvo vypálí salvu a tank zničí. Totéž proveďte i s druhým tankem na této straně, potom si přeběhněte doprava na západní stranu, kde výše popsaným způsobem označte další dva tanky (není nutno čekat, až budou tanky zničeny). Poslední tři tanky na vás útočí ze severní strany, rychle je přes dalekohled označte a tak budou zničeny i tyto. Může se stát, že při této vaší činnosti vběhne nahoru za vámi na střechu nějaký ten rozlícený fašoun, no na toho by měli stačit na střeše s vámi přítomní kamarádi, takže se s jeho likvidací nezdržujte. Jakmile budou všechny tanky zlikvidovány, počkejte si, až za vámi přiběhnou nahoru vaši spolubojovníci a tak tuto nelehkou misi zakončíte.

3. - Operace „Přetížení“.

Čeká vás tedy úkol pomoci Britům prorazit obrannou linii fašistů na EL Alamein. Postupujte tudíž vpřed a kryjte se za tankem před vámi, udržujte si ale patřičný odstup, jinak se tank hned zastaví. Jakmile zůstane stát sám, obejděte ho a vydejte se opatrně dopředu (můžete se i plížit- CTRL), zlikvidujte před vámi několik fašounů, tak dojdete k zákopům. Zlikvidujte nácky před vchodem do tunelu a poté do něj vběhněte také. Prostřílejte si cestu přes tunel až na druhou stranu, tam odbočte doprava a kryjte se znovu za tankem, postupujte za ním tak dlouho, až se tank zastaví před koncem. Tank odbočí doleva přes drátěné zátarasy, tudy tudíž neprojdete, dejte se tedy doprava, opět se můžete plížit, narazíte na zákop plný nepřátel, zlikvidujte je a seskočte do okopu. Prostřílejte si cestu téměř až na jeho konec, tam odbočte doprava a sejděte dolů do bunkru. Dole před schody je střílna a v ní Němčour, rozstřelte za ním přes střílnu barely s hořlavinou, tak zlikvidujete osazenstvo bunkru. Pokračujte dovnitř bunkru, na konci slezte dolů po žebříku, prostřílejte si přes něj cestu přes zbytek fašounů a na druhém konci vyběhněte tunelem ven. Kousek od vás na konci zákopu zlikvidujte první kanón, postřílejte kolem něj celou obsluhu, pokračujte zákopem dál, tak narazíte na druhé dělo, i tady zlikvidujte jeho obsluhu. Zahněte doprava a zlikvidujte posádku třetího děla, pak se vracejte zákopem zpět, odbočte vpravo, na konci zákopu z něj vyběhněte ven, překonejte krátkou vzdálenost a vskočte do protějšího zákopu, kde zlikvidujte hakoše. Pokračujte zákopem dopředu, postřílejte osazenstvo čtvrtého kanónu, pak pokračujte zákopem až na konec, kde vystřílejte obsluhu pátého, tedy poslední ho děla. Vraťte se kousek zpět, váš kapitán přiloží nálož na železné dveře, rychle raději odstupte, po výbuchu vběhněte do takto vytvořeného otvoru, seběhněte dolů a v místnostech postřílejte několik nácků. Proběhněte tunelem ven na volné prostranství, tady lze opět použít sniperku a pomoci kamarádům likvidovat fašouny kolem budov. Za velice účinné podpory tanků pokračujte vpřed, vyčistěte od nepřátel první budovu, pak se vraťte a vstupte do druhé. Zde musíte nejdříve zlikvidovat všechny nácky v budově, pozor na to, že jsou i na střeše, poté se vraťte o poschodí níž a vysílačkou(obr.6) se spojte s velitelstvím. Obdržíte slova uznání s komentářem, že tady konečně dostalo velení fašistických vojsk konečně to, co si už dávno zaslouží, tedy řádně na frak.

4. - Konec začátku.

Ocitli jste se na nákladním autě, cestou můžete pomoci kamarádům likvidovat nepřátelské cíle. Jakmile projedete městskou bránou, seskočte z korby, pozor na hakoše před vámi v kulometných hnízdech, rovnou se k nim ale nedostanete, brání vám v tom zátarasy. Vydejte se tudíž uličkou doprava, na rohu ulice postřílejte několik Fricků, ukrývajících se za sudy a pytli s pískem, poté zalehněte na jejich místa a zlikvidujte kulometčíky, kteří vás ohrožovali po příjezdu do města. Vyčistěte celé okolí a vstupte otevřenými dveřmi do budovy. Prostřílejte si cestu na její druhý konec, vyjděte ven dveřmi, budete znovu napadeni několika fašouny, pozor na ně, někteří budou po vás házet i granáty. Zbavte se těchto dotírajících parchantů, pokračujte dále vpřed až na pobřeží. Vpravo od vás stojí čtyři německá děla, postupujte opatrně k nim, likvidujte nácky na pobřeží i obsluhy děl, nezapomeňte ani na několik darebáků v oknech okolních budov. Jakmile se zbavíte fašistů u děl, prostřílejte si cestu dopředu až na konec pláže, která je chráněna od vody laserovými zábranami. Ve zdi na konci jsou dva vchody, vydejte se dál tím vpravo, zlikvidujte nácky kolem vás a při komunikační budově, sundejte i kulometčíka ze střechy budovy. Poté už můžete vstoupit do budovy, vyběhněte po schodech nahoru a na balkóně použije vysílačku, tak jste vyslali souřadnice umístění fašistických lodí vaší flotile, která tyto lodě zlikviduje. Vyběhněte zpět z budovy ven, následujte vaše spolubojovníky, pokračujte k otevřené bráně, z ulice na vás střílejí dva hakoši, které nejlépe zlikvidujete obyčejnou puškou. Pokračujte přes bránu a zadní uličkou až ke dveřím další budovy, dveře vlevo do ní se pokusí otevřít jeden z vašich kamarádů, výbuch však vyrazí dveře a kamarád zahyne. Do vzniklého dveřního otvoru hoďte rychle granát, tak zlikvidujete posádku v místnosti za dveřmi, po výbuchu vběhněte dovnitř. Proběhněte budovou, na druhé straně vstupte do ulice, přejděte přes ni do protější budovy, odtud můžete pohodlně a bez rizika zlikvidovat oba fašistické kulometčíky, kteří měli doposud ulici pod kontrolou. Postřílejte všechny nácky v okolí, nezapomeňte vyčistit střechy a balkóny. Jakmile zde bude bezpečno, seskočte dolů a přejděte do protější budovy s fašistickým symboly. Vyběhněte nahoru, postřílejte několik fašounů, v jedné z místností seberte důležité tajné dokumenty. Vraťte se dolů zpět před budovu, pošlete k čertu několik dalších nácků, kteří se pokoušejí o protiútok, můžete použít proti nim jejich vlastní kulomet. Přes bariéru neprojdete, odbočte tudíž doleva a projděte bránou. Pokračujte ulicí dopředu a po chvilce se už potkáte s vašimi kamarády. Společně s nimi vyběhněte nahoru po schodech do budovy vpravo a nyní již zcela bezpečně popojděte ke kapitánovi Priceovi, podejte mu hlášení, tím zakončíte tuto misi.

B. - Tanková brigáda.

1. - Útok Crusaderu.

Tato mise je velice jednoduchá a navíc i krátká, takže byste neměli mít žádný problém. Ovládáte svůj tank, s kterým musíte projet malým městečkem a následovat váš tankový konvoj. Odbočte tedy doprava ke konvoji vašich tanků, opěšalé nácky můžete kropit z kulometu vašeho tanku, nebo najíždět na ně a dělat z nich fašírku, můžete je také ignorovat, neboť nemají zbraně, kterými by vám mohli ani v tom nejmenším ublížit. Následujte tedy vaše tanky, po chvíli pokračujte za nimi doprava nahoru dál do kopce. Projeďte mezi pískovými dunami, tady už narazíte na fašistické tanky. Tank ovládáte kurzorovými šipkami, z kanónu střílíte levým tlačítkem myši a pokud se chystáte vystřelit, zastavte si tank pomocí mezerníku, vaše střelba tak bude daleko snadnější a přesnější. Jediný problém může spočívat v tom, že nepřátelské tanky mají o něco větší dostřel než vaše, které jsou ale zase mnohem pohyblivější a mají lepší manévrovací schopnosti, takže těchto vlastností vašeho tanku musíte využít. Jakmile obdržíte hlášení, že německé tanky jsou v dohledu, použijte dalekohled (B) a jakmile tank zachytíte, zaměřte na něj půlkruhový černý kurzor a vystřelte (obr.7). Německé tanky ale mají velice silně pancéřovanou přední část, takže se mezi nimi prohánějte a snažte se je picnout z boku, nebo zezadu. I tak ovšem budete potřebovat na zničení fašistického tanku dvě až tři rány, pokud jste ovšem nenapadli takový, který už nějakou tu pecku slízl od vašich kamarádů, pak stačí tento dodělat jedinou dobře mířenou ranou. Sledujte váš kompas vlevo, fašistické cíle jsou označeny žlutými hvězdičkami, takže zaměřte nos tanku, či hlaveň tak, aby se hvězdička usadila nahoře kompasu, tedy na severu. Jakmile všechny hvězdičky zmiznou, znamená to, že jste Němcům tanky zlikvidovali, vydejte se tedy za vašimi vpřed ujíždějícími kamarády a tak ukončíte misi.

2. - Hřeben „88“.

Tato mise je pouze soubojem britských tanků s fašistickými a jejich dalekonosnými děly. Je velice těžké popisovat, kam se hnout, kam odbočit a co udělat. Německé tanky na rozdíl od jejich děl nestojí na místě, ale popojíždějí mezi pískovými dunami, takže vám nemohu určit souřadnice, kde se s nimi setkáte. Jak používat kompas k jejich vyhledávání, to jsem vám vysvětlila v předcházející misi, je to jediná pomůcka k tomu, abyste se s nimi střetli. Na začátku mise se vydejte za kolonou vašich tanků, vyjedete tak na kopec, poslouchejte i hlášení kamarádů, z kterého směru právě útočí další německý pancéř. Pěšáky opět můžete zcela ignorovat, nejsou pro vás nebezpečím, ničte ale fašistům i jejich zásoby beden s municí a uskladněné barely s pohonnými hmotami. Jakmile se vám podaří zničit všechny tanky a děla, misi automaticky ukončíte.

C. - Poslední pozice Romela.

1. - Únik obrněného vozidla.

Nyní vás čeká velice obtížný úkol a to zadržet fašistický útok do té doby, než k vám dorazí posily ve formě celé brigády z Toujane. Přejděte tudíž k oknu, zalehněte za kulomet a koste fašouny dole pod vámi v ulici a v oknech domů. Jakmile spatříte přijíždět opancéřované vozidlo, opusťte kulomet a otočte se, do místnosti po chvíli vpadnou nácci, které samozřejmě postřílejte a vyběhněte dveřmi ven, váš kapitán vás bude následovat. Venku odbočte doprava a pokračujte doleva, likvidujte fašisty, vstupte i do domu a udělejte tam čistku. Z okna zastřelte posledního nácka na vozidle a potom si prostřílejte cestu k opancéřovanému vozidlu, vstupte do něj a zaujměte pozici střelce. Máte nyní k dispozici těžký kulomet, který se však při dlouhém nepřetržitém střílení přehřívá, ukazatel jeho teploty sledujte velice pečlivě, ať nezůstanete bezbranní ve chvíli, kdy vás ohrožují tanky, či hakoši s bazukami. Starost o řízení vozidla přenechejte kapitánovi, poveze vás spolehlivě vpřed, vy jen sestřelujte Fricky, hlavně ty s bazukami, ostatní pěšáci vám neublíží, hodně jich přejede váš kapitán. Poslouchejte informace od vašich kamarádu, tito vás předem upozorňují na výskyt pancerfaustníků. Likvidovat lze i všechna auta, jakmile však dorazíte k tanku, počkejte chviličku, než ho kamarádi obejdou a zezadu mu střelte do barelu s pohonnými hmotami, tak tank zlikvidujete. Přepínat během jízdy lze i na vlastní zbraně, což vám ale nedoporučuji, neboť těžký kulomet je mnohem razantnější. Po nějaké chvíli této královské jízdy vám náckové vozidlo zničí, ale vy přežijete, jakmile se jen trochu vzpamatujete, odbočte do boční uličky a vyběhněte nahoru po schodech. Nahoře se setkáte s vašimi kamarády, které následujte, ale aktivně se podílejte na pobíjení fašounů. Tak se prostřílíte až k nákladnímu autu, kolem nějž je plno nepřátel, ty musíte všechny postřílet a pokračovat vpřed za kamarády, tak skončíte tuto misi.

2. - Návrat do Toujane.

Vezete se nyní na tanku, jste třetí za vedoucím tankem. Jakmile váš první tank hakoši zapálí, tento zatarasí cestu, takže si seskočte a dál pokračujte po svých. Narazíte na početný hlouček fašounů, můžete je zkusit postřílet čelně, ale méně riskantní je dostat se jim vedlejší uličkou do zad a odtud je mnohem pohodlněni postřílet. Pokračujte dál doprava, eliminujte další skupinku nácků, skryjte se a do kulometného hnízda naproti vhoďte ruční granát. Jakmile odtam Fricky vystrnadíte, můžete použít jejich kulomet proti dalším náckům, z ulice vlevo uslyšíte silnou kanonádu, dostaňte se tam uličkou ze severu, tak dojdete k budově, z které budete pod silnou palbou. Sundejte všechny fašouny z budovy, postřílejte i ty v okolí a před budovou, postupujte k budově. Jeden z kamarádů vám přistaví žebřík, vylezte tudíž po něm nahoru, přes střechu proběhněte na druhou stranu, tak už se setkáte s vašimi spolubojovníky. Seskočte dolů na povoz, z něj na zem, otočte se doleva, přeskočte zídku a následujte kamarády. Postřílejte Fricky před vámi, přejděte k prvnímu dělu, pro přesun používejte boční uličky ze dvou stran, je jedno, zda se k němu prostřílíte zprava, či zleva. Obsluhu kanónu zlikvidujete velice snadno, horší už je to s nácky, bránící ji z budovy shora, kryjte se, používejte pušku a po jednom je přesnými výstřely sundejte dolů. Jakmile prostor kolem děla a nad ním zcela vyčistíte, pokračujte nahoru, tak přejdete do další lokace, spatříte německý tank. Skrčte se za zídku a ve vhodný okamžik přeběhněte ulicí dolů, vyčkejte, až přijedou britské tanky, které zapálí ten fašistický. Prošmátrejte všechny boční uličky a zničte obsluhy tří dalších děl, pokračujte za kamarády a pomáhejte jim likvidovat nepřátelskou pěchotu. Jakmile zlikvidujete obsluhu čtvrtého, tedy posledního děla, obdržíte nový a závěrečný úkol, obsadit mešitu ve středu města. Dostat se k ní není těžké, neboť její kopule ční vysoko nad ostatními budovami, před ní se dobře kryjte a z pušky sestřelujte vždy vojáka nahoře u kulometu. Vyčkejte, až jeho místo zaujme další přiběhnuvší nácek, toho picněte též a to dělejte tak dlouho, až už žádný nevyběhne. Je to nejjednodušší způsob jak parchanty zlikvidovat, čelní útok není tím nejvhodnějším řešením. Připravte si samopal a vyběhněte po schodech na vrchní terasu mešity, vystřílejte poslední zbytky Fricků, z kulometu pobijte přibíhající nácky pod vámi. Spojíte se s kamarády a tím tato mise končí.

3. - Útok na město Matmata.

Opět se vezete v autě, máte nějaký nepříjemný pocit, projedete branou a padnete nacistům do léčky, cestu vám zahradí jejich náklaďák, do kterého narazíte. Rychle vběhněte doprava do rohu, otočte se a puškou postřílejte nácky nahoře na hradbách, poté přejděte na druhou stranu a pomozte kamarádům pobít zbytek Fricků. Jeden z vašich kamarádů otevře vpravo bránu, vběhněte tedy do ní, likvidujte Fricky po levé straně, několik jich je i na střechách. Pokračujte do ulice vlevo, zlikvidujte několik skupinek zarputile se bránících fašounů, na křižovatce zlikvidujte poslední. Odbočte vlevo do další ulice, vpravo zastřelte kulometčíka, přes kterého jste před chvílí nemohli pokračovat ulicí doprava, postupujte však dál stále doleva. Jeden z kamarádů tam vhodí kouřový granát, tak se honem rychle odeberte přes ulici do domu, když jste před tím sundali dalšího kulometčíky v okně domu. Vyběhněte po schodech nahoru a vstupte dovnitř, zde použijte německý kulomet k likvidaci nácků na ulici, po které jste sem přišli i na ulici s ní sousedící. Jakmile tyto prostory vyčistíte, seběhněte zpět dolů na ulici, pokračujte dál za budovu a zbavte ulici fašistů. Objeví se ale jejich obrněný transportér, střílející z kulometu, nejlepší je se krýt a počkat na váš tank, za ním postupovat vpřed a jakmile tank zničí německý transportér, postřílejte jeho obsluhu a krytí tankem jděte dopředu za ním. Na konci ulice váš tank Němci zapálí, takže dál již musíte postupovat vpřed sami. Prostřílejte si cestu až k protiletadlovému dvojčeti za bránu, použijte ke krytí kouřový granát, hned nato ruční tříštivý, poběžte k flaku a ze samopalem postřílejte zbytky fašounů. Ještě ale nejste hotovi, na hradbách se objeví další nácci, které musíte likvidovat, dokud neobdržíte rozkaz k použití německého flaku k likvidaci německých útočících letounů (obr.8). Přejděte tedy k flaku, použijte ho (F) a sestřeluje letadla tak, že vždy se zaměříte na to první, které nalétává vpřed nad vámi zezadu. Jakmile se vám podaří sestřelit všechna útočící letadla, zakončíte úspěšně tuto misi a zároveň se vám zpřístupní poslední kampaň, tedy Americká. No tuto zatím ignorujte a pokračujte dál v Britské kampani.

D. – Bitva o Caen.

1. - Váleční zajatci.

Nyní vás čekají další úkoly a to zabezpečit vesnici Beltot, zlikvidovat dvě nepřátelské baterie minometů, poté následovat kapitána Pricea a chránit ho, vrátit se s Mac Gregorem zpět a nalézt nákladní auto pro odvoz vězňů a přijet s ním zpět pro zajatce a zraněné kamarády. Postupujte tudíž dopředu do zahrady, kryjte se za nízkou zídkou, musíte postřílet všechny nácky, vyběhnuvší proti vám. O kousek dále před vámi byste se ocitli pod hustou nepřátelskou palbou, takže nechoďte přímo dopředu, nýbrž pokračujte vpřed pravou stranou (můžete i zleva, ale to vám nedoporučuji), tak padnete fašistům do zad a rychle jich co nejvíce postřílejte, zničte jim první minometnou baterii, poté se jejich zbytky stáhnou do bezpečí budovy. Pronásledujte je tedy tam, kryjte se na protější straně u zborcené zdi, počkejte chvíli, dokud jeden z vašich kamarádů nezlikviduje granátem kulometčíka v kulometném hnízdě dole pod vámi. Potom vyběhněte dolů na dvorek a postřílejte na něm všechny fašouny, jakmile se vám to podaří, vstupte do budovy vlevo od té, odkud střílel fašistický kulometčík. Vyběhněte do poschodí nahoru a udělejte pořádek dole za cestou na druhé straně, poté se vraťte zpět dolů do přízemí, vyběhněte ven a vydejte se doprava. Vstupte do protějšího domu před vámi, postřílejte všechny nácky v poschodích, pak se vraťte a vejděte zadními dveřmi na zdí ohraničený dvorek, kde zlikvidujte obsluhu druhého minometu. Vraťte se zpět před dům a prostřílejte si cestu přes volné prostranství na západ, odtud kolem zdi se dejte na jih a na konci vstupte do rohové budovy. Za rožkem je další dům plný fašistů a v něm kulometné hnízdo, vyběhněte tedy v budově, v níž se právě nacházíte, po schodech nahoru a seshora budete mít krásný výhled na zmíněné kulometné hnízdo, jehož obsluhu odsud poměrně lehce a snadno postřílíte. Seběhněte po schodech zpět dolů a vběhněte do budovy, v níž jste právě pobili kulometčíky, likvidujte v ní zbylé fašisty. Jakmile se vám to podaří, kapitán Price vyrazí násilím dveře, vedoucí na dvůr, tam se vám vzdávají Frickové, které postřílet nesmíte, jsou tam i vaši zajatí a ranění kamarádi, takže nyní pro ně musíte sehnat náklaďák. Následujte zpět vašeho spolubojovníka Mac Gregora, budete se vracet zpět až téměř na samý začátek této mise, cestu si musíte prostřílet až k náklaďáku. Mac Gregor usedne za řízení, vy si vyskočte na korbu (F) a tak se rozjedete. O řízení se nestarejte, to zařídí váš kamarád, cestou likvidujte hloučky fašistů ze samopalu, narazíte na fašistický tank, který vás počne pronásledovat. Nachystejte si bazuku (3), ve vhodnou chvíli ho z ní poctěte, stačí tři přesné zásahy, abyste ho zapálili dřív, než on zničí váš náklaďák. Tak dojedete zpět na místo před dům, na jehož dvorku jste zanechali zajatce, seskočte s korby a dostanete slova uznání, což je konec této mise.

2. – Křižovatky.

Nyní bude vaším dalším úkolem zabezpečit křižovatky ve městě pro váš přijíždějící konvoj. Abyste to dokázali, svedete těžké boje, musíte najít bazuku a zničit fašistický tank. Následujte kapitána Priceho a vaše kamarády, popojděte kousek dopředu a jakmile budete pod palbou fašistů z druhé strany ulice, vběhněte do domu vpravo, v ní zlikvidujte několik nácků, přejděte přes něj na druhou stranu, vyběhněte ven druhou stranou z domu, jste na stejné ulici, ale o kus dále. Přeběhněte na levou stranu, skrčte se za zeď a odtud si prostřílejte cestu dál do rozbombardovaného domu. Z něj se vydejte do boku, z kterého vás ohrožovali nácci, které odtud lehce zlikvidujete za vydatné pomoci kamarádů. Vběhněte do domu, zlikvidujte zbytky nacistů, dole na ulici se objevil tank. Vyběhněte nahoru po schodech, kde naleznete bazuku, seběhněte níž a z okna zničte německý tank, měly by vám stačit dva přesné zásahy do jeho boční strany. Nyní se vraťte zpět do rozbitého baráku, z kterého jste sem přeběhli, tam se setkáte s vašimi spolubojovníky, kteří už tam na vás čekají. Přeskočte zídku a spolu s nimi se vydejte na otevřené prostranství, z něj odbočte do budovy vlevo, postřílejte v ní fašouny a vyběhněte po schodech nahoru. Přistupte k oknu a pobijte fašisty na dvoře, pozor na kulometčíka, poté seběhněte dolů a vejděte na nyní již vyčištěný dvorek, z něj vejděte do protější budovy. Zde taktéž vyběhněte po schodech nahoru a z okna dejte náckům opět na zadek, jakmile postřílíte většinu fašounů v oknech obou domů před vámi, vyběhněte na ulici a společně s kamarády a kapitánem Pricem pokračujte ulicí dopředu. Asi v polovině ulice je napravo silný strom, ukryjte se za něj, před vámi se totiž objeví německý obrněný transportér. Vyčkejte, až jeden z kamarádu vběhne do ulice a z bazuky ho zničí (obr.9), pak se rozběhněte na konec ulice a vběhněte do protějšího domu. Z okna domu pobíjejte přibíhající nácky a braňte jim tak obsadit křižovatku. Jakmile zde fašouny zlikvidujete, vyběhněte ven a společně s kapitánem i kamarády se vracejte ulicí zpět, kapitán vyrazí bránu, proběhněte dovnitř a vstupte do budovy farmáře, kde vystřílejte všechny fašouny. Jakmile se všech nácků zbavíte, vyběhněte na dvůr a utíkejte ke stodole, kterou obejděte zezadu, tak se obratně vyhnete oknům plným hakošů a posledními dveřmi vstupte dovnitř, kde zlikvidujte několik nácků. Poté přistupte k vysílačce, kterou vyřaďte z provozu (F) a připravte se na tvrdý nápor Němců. V domě jsou dva kulomety, jeden v přízemí a druhý v poschodí, já zalehla za ten v přízemí a musíte odrazit celkem pět vln zoufale útočících fašounů, kteří se snaží prostřílet se do stodoly. Jakmile zlikvidujete jejich pěchotu, dorazí jim posila v podobě německého tanku, rychle tudíž opusťte kulomet a v klidu vyčkejte, než ho vaši kamarádí vyřadí z boje. Jakmile se tak stane, spojte se s kamarády a všichni společně se vracejte na křižovatku, kterou jste před chvílí tak statečně bránili. Přistupte k vašemu projíždějícímu konvoji, čímž tuto misi zakončíte.

3. - Tank Tygr.

Postupujte dopředu krytí vaším tankem, ale dávejte pozor, váš tank hakoši po chvíli zapálí. Při první příležitosti tedy odbočte doprava, pobijte nácky v oknech budovy před vámi, poté do ní vběhněte a důkladně ji očistěte od Friců. Poté vyjděte ven, na kompase se vám objeví cíle A, B, C, D a E. Takže nejdříve se vydejte k cíli A, projděte dírou ve zdi a projděte jí vpřed. Odbočte doprava k Radnici (cíl A), před ní zlikvidujte několik fašounů, vstupte dovnitř a dávejte pozor, neboť je plná nácků. Tady je dobré preventivně hodit předem za každý rožek granát a jako zbraň používat samopal, neboť se zde nepřátelé vyskytují ve větších skupinkách. Jakmile v budově bude bezpečno, vyběhněte ven a postřílejte nácky v okolí, kde to lze, tak si trochu pročistíte další cestu dál. Dorazíte do středu města, prostřílejte si cestu doprava přes rozvaliny k Poště (cíl B), kterou rovněž musíte řádně vybílit. Jakmile zde bude klid, vyběhněte ven z Pošty zadním vchodem a úzkou uličkou zprava dorazíte k dělu (cíl C), u kterého zlikvidujte do jednoho celou obsluhu. Seberte se a od děla pokračujte do budovy před vámi, vnikněte dovnitř a pošlete všechny nácky k čertu, zde jich ostatně mnoho není, takže budete mít méně práce. Z okna této budovy likvidují vaši kamarádi fašouny před kostelem, přidejte se k nim a po chvíli seběhněte zpět dolů, přeběhněte ulici a vstupte do kostela (cíl D). Zde už je fašounů povícero, jakmile se jich zbavíte, vyběhněte z kostela ven, přeběhněte podle kompasu ulici, obsaďte malou budovu před vámi, odkud můžete poslat opět na věčnost několik nácků. Vyběhněte ven, vydejte se dozadu za tuto budovu a vstupte do budovy Německého velitelství (cíl E). Zde už je fašistů jako zrnek máku, jakmile se zbavíte posledního nácka, seběhněte dolů a zjistěte, zda venku se nepotuluje ještě nějaký hakoš, pokud ne, obsazením Německého velitelství mise končí.

4. - Brigáda.

Následujte kapitána Priceho a vaše spolubojovníky vpřed, odbočte doprava do stodoly a v ní postřílejte fašouny. Jakmile skončíte s jejich likvidací, váš kapitán vydá příkaz ke zničení obsluh dvou minometů, jakmile váš kamarád vyrazí vrata, vyběhněte všichni společně ven a utíkejte doprava k budově, plné nácků, pobijte v ní všechny Fricky. Sledujte kompas, na kterém se objevila první hvězdička, jako cíl minometu, tak se k němu prostřílejte a postřílejte jeho obsluhu. Sledujte další hvězdičku na kompase, prostřílejte si cestu vpřed přes oblast s vybombardovanými domy a zídkami, které přeskakujte, na konci narazíte na uličku. Zde je sice plno fašistů, ale terén vám umožňuje velice dobré krytí, až si prostřílíte cestu na konec, vlevo zničte další obsluhu minometu (dobře se kryjte a puškou zdálky obsluhu postřílejte, můžete jí poslat i několik pozdravů ve formě granátů). Jakmile splníte i tento úkol, přes zničenou oblast se vracejte zpět společně s kamarády, po cestě u jedné budovy kamarád vyrazí dveře, projděte přes ni na dvorek. V parku před vámi se probijte až k zídce, odkud zlikvidujte kulometčíka, který brání kamarádům pokračovat vpřed, můžete také přeskočit zídku zleva a picnout ho zezadu. Nyní jste se ocitli na dvoře před Německým velitelstvím, tak si do této budovy prostřílejte vstup, uvnitř se pusťte s vervou do likvidace fašounů. Přes dva domky po stranách projděte až na samé velitelství, zlikvidujte nácky na dvorcích, vstupte do sklepa a i zde proveďte důkladnou očistu, zde se vám budou velice hodit granáty. Všichni přes sklep vstupte do budovy, jakmile zde bude čisto, přistupte ke kapitánovi, který se vysílačkou spojí s velitelstvím. Nyní vám poběží časový limit, v kterém musíte udržet budovu velitelství pod vaší kontrolou. Vyběhněte před budovu, zalehněte za kulomet a bijte přibíhající nácky hlava, nehlava. Jakmile hakoši použijí kouřové clony, vraťte se do budovy, najděte v místnosti druhý kulomet, z kterého pokračujte dál ve vaší bohulibé činnosti, pobíjejte je tak dlouho, dokud se neobjeví německý tank (dostanete hlášku). U sebe máte výbušné nálože, takže vyběhněte z budovy ven, prostřílejte si cestu k otvoru ve zdi, proskočte jím, nyní můžete použít i dýmový granát pro vlastní krytí a zezadu se přibližte k tanku, na který umístěte nálož a rychle se ukryjte do bezpečí. Jakmile se vám podaří tank eliminovat, fašistům přejde chuť na další útok a stáhnou se. Vraťte se tedy zpět k budově velitelství, jděte na dvorek a promluvte si s kapitánem, tak zakončíte nejenom tuto misi, ale zároveň i celou britskou kampaň.

AMERICKÁ KAMPAŇ.

A - Den - D.

1. - Bitva u Pointe du Hoc.

Poté, co spatříte autentický film vyloďování amerických vojsk ve II. světové válce, ocitnete se spolu s vašimi kamarády na vyloďovacím člunu a jakmile tento zastaví a otevře se jeho pření část, vyběhněte spolu s kamarády na pláž. Na chvíli vás ohluší a omámí výbuch, ale díky kamarádovi se rychle vzpamatujete, vyběhněte doleva, kryjte se, kličkujte a držte se při skále, tak se vyhnete nepřátelské palbě, vyhledejte nejbližší spuštěné volné lano dolů ze skály, chopte se ho a vyšplhejte po něm nahoru, tam použijte sniperku a zlikvidujte co nejvíce hakošů před vámi a po stranách. Seskočte do zákopu a pokračujte v likvidaci nácků, postupujte stále dopředu, na konci zákopu se ocitnete před bunkrem, z kterého na vás pálí fašistický kulometčík. Počastujte ho dýmovým granátem a jakmile mu kouř zacloní výhled, běžte k bunkru a kulometčíka zlikvidujte, můžete použít i granát. Poté vyčistěte od fašistů celé okolí, tak uvolníte cestu kamarádům, pokračujte od bunkru doprava k rozbitému nákladnímu autu, zde se už setkáte s kamarády. Zprava na vás pálí německý flak, takže ze sniperky pobijte jeho obsluhu, poté doběhněte spolu s kamarády k troskám traktoru. Od něj odbočte doleva, proběhněte kamennou bránou, na dvoře i v okolních domcích zlikvidujte nácky, zde můžete využít granáty, samopal i sniperku. Jakmile vyčistíte poslední dům, seběhněte zpět dolů a projděte jím na druhou stranu, pokračujte do zahrady, kryjte se za zídkami a bijte fašouny hlava, nehlava. Prostřílejte si cestu až na konec k cestě, tam se setkáte s vašimi kamarády, následujte seržanta Randalla, který chce, abyste šli po cestě s ním doprava. Dovede vás až k dalekonosným dělům (kupodivu zde není ani jeden Fricek), sám umístí nálož na poslední (obr.10), na vás je, abyste totéž učinili na čtyřech zbývajících. Jakmile budete hotovi, vraťte se po cestě zpět za vašimi kamarády. Společně se vraťte zpět přes zahradu a skupinu domků, odkud jste přišli k dělům až na začátek, kde jste začínali. Cestu si sice musíte prostřílet, ale proti cestě k dělům je to vskutku pohoda. Jakmile dorazíte do míst, kde zuří boj, postupujte společně s kamarády vpřed, tak dojdete až k uzamčené bráně. Jeden z vašich kamarádů ji odpálí, takže včas ustupte, ať výbuch nesmete i vás, proběhněte takto otevřenou bránou, utíkejte doleva, tam vskočte do zákopů a prostřílejte si cestu k bunkru doleva, bunkr vyčistěte od nácků. Přes vyčištěný bunkr pokračujte dál k dělu, vběhněte do zákopu a prostřílejte si cestu k druhému bunkru, který rovněž zbavte nácků. Vaši kamarádi zatím zlikvidovali převážnou část nepřátel, takže cesta k třetímu bunkru již není tak nebezpečná, přesto si ale cestu k němu budete muset prostřílet, bezpečnější cesta k němu je malým tunýlkem. Za střílnou tohoto bunkru je kulometčík, vhoďte dovnitř tímto průzorem tříštivý granát, poté postřílejte všechny fašouny v bunkru, nezapomeňte i na ty v sousední části, pokud jste je ovšem už nepostříleli z druhého bunkru. Jakmile tedy budou všechny tři bunkry zcela bezpečné, podle kompasu se vraťte za seržantem Randallem, bude na vás čekat blízko druhého bunkru, promluvte si s ním a tak tuto misi zakončíte.

2. - Obrana Pointe.

Ocitli jste se na křižovatce, kde nejdříve musíte kamarádům pomoci hájit jižní barikádu, zde máte k dispozici kulomet, takže za něj zalehněte a koste z něj nácky. Jakmile zlikvidujete první nápor fašistů, obdržíte rozkaz přesunout se k západní barikádě (vpravo od této), kde opět likvidujte fašouny, zde si musíte už vystačit pouze s vašimi zbraněmi. Zde nápor nácků není tak zběsilý, takže střílejte jen spoře a najisto, šetřete municí, zde odvedou podstatnou část práce za vás vaši kamarádi. Po chvíli se za vašimi zády objeví nepřátelské tanky, obdržíte o nich hlášení, takže zanechejte střelby a utíkejte od barikády doprava (na sever), zalehněte za zídku v zahradě. Zde se dobře kryjte, uhýbejte náporům fašistů a jejich granáty, budete muset vydržet poměrně dosti dlouho, pomáhat si musíte včasnými přesuny a hlavně být stále ve střehu. Jakmile se hakoši k vám začnou probíjet ze stran, dostanete rozkaz krýt spolubojovníky z kulometu. Stáhněte se tudíž do domečku za zahradou, vyběhněte nahoru po schodech, pobijte nácky v místnostech, zalehněte za kulomet v okně a bijte fašisty o sto šest. I zde je nutno se krýt, protože fašouni se dole pod vámi rojí jako včely, takže odolat jim bude velice obtížné. Jakmile obdržíte hlášení, že přijíždí německý tank, opusťte kulomet a seběhněte dolů po schodech, dveře dole vyrazí fašoun, ihned ho picněte. Vběhněte na dvorek, odtud si prostřílejte cestu až k domům na druhé straně, zde je opět nácků jako naseto, využívejte všechny možnosti ke krytí, není nutné se zbavit všech fašounů, ale je potřeba proběhnout ven na druhou stranu na otevřené bojiště. Seběhněte do zákopu k vašim kamarádům, v zákopu se chopte kulometu a z něj likvidujte fašisty. Po chvilce se před vámi objeví německý tank, takže rychle opusťte kulomet a ukryjte se v zákopech u druhého bunkru, zde si najděte tu nejvýhodnější pozici, doporučuji betonový kruh a odtud bijte bez milosti na vás dotírající fašouny. Musíte se zde udržet celých dlouhých pět minut (viz ubíhající časomíra na vaší obrazovce), než k vám dorazí první posily. Asi v polovině tohoto časového limitu se opět musíte stáhnout o kus zpět, ustupte až k poslednímu, tj. k třetímu bunkru, vyběhněte na něj nahoru a na žlutě označené místo položte zelenou dýmovnici (F), tak označíte posilám vaši pozici. Nyní buďte opatrní, dobře se kryjte a pomozte vašim posilám pobít poslední zbytky zoufale se bránících nepřátel. Jakmile je všechny společně pobijete, mise končí.

3. - Silo.

Vydejte se společně s kamarády po cestě, následujte je až do té doby, než jeden z nich zalehne za kulomet a počne ostřelovat německé pozice před vámi. Přichystejte si sniperku a pomocí ní mu pomáhejte likvidovat fašouny, zaměřte se především na německé kulometčíky. Pomalu se přesunujte i s kamarády na vyčištěné pozice, poté obdržíte rozkaz vyčistit od nácků domy a budovy ve městě. Nyní musíte postupovat podle kompasu a začít vyhledávat jednotlivé objekty, označené na něm hvězdičkami s písmeny A-F. Postupujte tudíž dál levou stranou a společně se spolubojovníky vyčištěte ulici od nácků. Přímo naproti vám se nachází farma, vběhněte dovnitř, pobijte hakoše v místnosti, můžete jim hodit do oken pozdrav ve formě tříštivého granátu, kamarádi vběhnou za vámi a společně vyčistěte celý objekt. Poté vyběhněte na dvorek za farmou a i zde udělejte totální očistu. Kousek opodál je malé sídlo, v kterém se usadilo německé velitelství. V čelní oknech mají silnou ochranu a velkou početní převahu, takže se k domu přibližujte zboku, rozstřelte nedaleko od vchodu dva barely s pohonnými hmotami, poté hoďte před sebe dýmový granát a v jeho cloně si přeběhněte ke vchodu. Vhoďte do něj tříštivý granát, tím si vyčistíte chodbu za ním, nyní můžete bez obav vstoupit dovnitř. Postřílejte všechny fašisty, vydejte se i po schodech nahoru a i tam udělejte pořádek. Poté sejděte zpět dolů, vyjděte na dvůr a přeběhněte do budovy před vámi. Zde už to není nácky tak přehuštěno, přesto použijte dýmový granát, poté zbavte budovu všech fašistů a vraťte se zpět na ulici mezi stávající budovou a vyčištěným velitelstvím, přejděte do vedlejší budovy, která je vaším dalším cílem. Dávejte si pozor na Fricky, neboť ti se znovu a znovu objevují i na postech, které jste už jednou od nich vyčistili, není jich však již tolik, jako původně, takže obsadit tuto budovu byste již měli bez větších problémů, i zde jsou však nácci též na poschodí, takže je pobijte i tam. Poté se z tohoto domu přesuňte na ulici doprava a prolezte dírou ve zdi, tak se dostanete ke stodole. Dvorek před stodolou je obehnaný zídkami, takže se dobře kryjte, můžete se tedy plně věnovat fašounům ve stodole. Jakmile ji důkladně vyčistíte, přesuňte se obezřetně k dalšímu objektu vedle stodoly, nacházíte se před poštou, tato budova je posledním místem, které musíte ve městě dobýt. Nevydávejte se k ní po ulici přímo, neboť je Fricky dobře bráněná, ale projděte přes stodolu za poštu, obejděte ji dokola a tak se dostanete vcelku bezpečně až k ní. Ze strany postřílejte hakoše v přízemí a potom známým způsobem pobijte všechny hakoše i v patrech. Nyní máte tedy vyčištěné a zabezpečené všechny důležité budovy ve městě, takže se všichni společně přesuňte na křižovatku před stodolou. Zde obdržíte nové rozkazy, vejděte tudíž na dvůr před stodolou a vylezte po žebříku až na samý vrchol sila (obr.11). Tam se s vámi přemístí dva kamarádi, vy seberte nahoře z podlahy německou sniperku a nyní bedlivě sledujte váš kompas, na kterém se vám budou objevovat cíle, které musíte přednostně ničit, jsou to minometná hnízda fašounů. Pomocí sniperky likvidujte obsluhy minometů, jen pozor na to, že k opuštěným minometům se hakoši rádi vracejí, což vám ale bude signalizovat kompas. Přesunujte dalekohled sniperky velice rychle, neboť pokud budete otálet, některý minometčík vás počastuje minou a skončili jste. To musíte vydržet několik minut, než vám přikvačí na pomoc vaše posily, jakmile je spatříte přicházet, jste z obliga, poradí si s nácky samy. Slezte tedy po žebři zpět dolů na zem a vydejte se společně s kamarády za seržantem Randallem a přistupte k němu, budete pochváleni a misi tím zakončíte.

B - Kóta 400.

1. - Bergstain.

I zde na vás čeká zpočátku podobný úkol, jako v předcházející misi, tj. zdolat nepřátelská opevnění v okolních budovách. Je možné postupovat dvojím způsobem, buďto likvidovat nácky puškou přes okna, nebo vběhnout rychle dovnitř a postřílet je ze samopalu. Nejdříve takto vyčistěte dům opodál, z něj potom vběhněte druhou stranou do ulice a vstupte do druhého domu, kde rovněž udělejte pořádek. Nyní se vydejte do třetího domu, v tom však náckové nejsou, tady počkejte na kamarády, až k vám doběhnou, ve vhodnou chvíli vyběhněte ven a probijte se do domu naproti, který vyčistěte od hakošů. Z tohoto domu si prostřílejte cestu do sousedního domu, jakmile i tady postřílíte všechny Fricky, máte první část úkolu za sebou. Vydejte se na ulici před domem, kde si promluvte se seržantem Randallem, dostanete další pokyny. Přeběhněte přes dvůr na východní straně, obrannou linii Fricků lze obejít některou stranou z boku, tak jim vpadnete do zad a lehce je pobijete. Pokud si ale chcete zastřílet, pak bojujte čelně a likvidujte nácky po jednom z vaší pušky. Přes dvůr vstupte do dalšího domu, zbavte ho Fricků, druhou stranou domu vyběhněte ven a ze samopalu postřílejte houfec nácků, útočících zleva. Poté vhoďte do popředí budovy před vámi, odkud se ozývá hustá palba, kouřový granát a pod dýmovou clonou k ní rychle přeběhněte. Do vchodu i do okna vhoďte tříštivé granáty, pak již můžete vběhnout do domu a dodělat zbylé fašouny ze samopalu. Vraťte se zpět na cestu, kde se spojte se seržantem Randallem, ten vykopne dveře ve vedlejší budově, následujte seržanta, projděte budovou a vydejte se do protější ho domu, který zbavte nácků. Nyní vyjděte z tohoto domu ven druhou stranou, pokračujte vpřed po cestě, na konci této cesty je fašistické kulometné hnízdo, poctěte kulometčíka zdálky tříštivým granátem, pokud žádný nemáte, sejměte ho puškou. Proběhněte kolem ztichlého kulometu a za budovou počkejte na vaše kamarády, jakmile doběhnou, vydejte se k bráně za domem, za ní se kamarádi vydají vyčistit další dům, počkejte tedy, až jeden z nich opět vykopne dveře a ostatní vhodí dovnitř pár granátů, takže vyčkejte, až tyto vybuchnou, ať se neocitnete mezi obětmi. Po výbuchu vběhněte dovnitř a společně pošlete všechny fašouny do horoucích pekel. Vyběhněte po schodech do horního patra a z oken pročistěte okolí, potom seběhněte dolů a zase počkejte, až kamarád vykopne další dveře, pak vyběhněte ven a postřílejte zbytky fašistů, kladoucí ještě odpor na prostranství před kostelem. Obdržíte rozkaz položit nálože na obrněný transportér, rychle odstupte a vběhněte do kostela, kde dokončete likvidaci fašounů, pozor na parchanta, který se ukrývá nahoře na kruchtě. Jakmile kostel vyčistíte, vraťte se na cestu za kostelem a jděte k seržantovi Randallovi, tak misi zakončíte.

2. - Rangeři jdou v čele.

Jakmile se ocitnete s kamarády na shromaždišti, následujte je nahoru do kopce, vyhledávejte krátery po výbuších a z nich ukryti před přímou palbou likvidujte nácky. Po chvíli odbočte mírně doleva, kde se schovejte do velkého kráteru, u kterého leží strom. Jeden z vašich kamarádů hodí dopředu kouřový granát, počkejte, až vše zahalí kouř, pak vyběhněte vpřed a z levé strany vběhněte do bunkru. Seběhněte k němu a na dveře umístěte nálož, odstupte a po výbuchu vyčistěte bunkr od fašounů. Hned vedle jsou další dveře, které můžete též odpálit, no uvnitř ale náckové nejsou, snad se můžete jen v případě potřeby trochu vybavit. Poté vyběhněte z bunkru ven, pokračujte do kopce, kde se spojíte s kamarády, nyní si budete muset prostřílet cestu dlouhou částí, využívejte vše ke krytí a pokračujte opatrně vpřed. Tak narazíte na kulomet fašistů, jakmile zlikvidujete kulometčíka, můžete zalehnout za kulomet sami a vyčistit tak alespoň zčásti okolí, hlavně dole pod kopcem. Prostřílejte si cestu k nákladnímu autu, vyčkejte, až doběhnou kamarádi, kteří opět hodí dopředu kouřové granáty, jakmile se bunkr zahalí do kouře, vyběhněte k němu a na dveře uložte přísavné granáty (obr.12) a opět rychle odstupte do bezpečí. Po výbuchu vběhněte do bunkru, v něm zlikvidujte všechny fašouny, poté vyjděte ven, pokračujte dál doprava kolem ostnatých zátarasů a minového pole. Po cestě likvidujte Fricky, zlikvidujte dalšího kulometčíka (opět lze použít kulomet k vyčištění okolí) a při soustavném krytí se vydejte ke třetímu bunkru. Pokud se k němu přiblížíte z boční strany, nepotřebujete používat dýmové granáty, ani nenarazíte po cestě na nepřátele, jsou jen těsně před bunkrem, těch se ale lehce zbavíte. Jděte ke vchodu bunkru, na dveře umístěte nálož, odstupte si, po výbuchu vtrhněte do bunkru a všechny nácky v něm pošlete k čertu. Poté vyjděte ven, vydejte se vpřed západním směrem (třetí bunkr je sice na kopci, ale chrání ho minové pole), o kousek dál jsou betonové pilíře, využívejte je ke krytí před palbou i granáty, likvidujte hakoše a tak se probijte až nahoru na kopec (lze se krýt i kouřem z dýmových granátů, protože tady je vskutku nácků jak naseto). Berte na vědomí, že na tomto těžkém úseku se zbrklost nevyplácí, takže si cestu dál likvidací nácků připravujte s rozmyslem. Jakmile se takto prostřílíte až ke čtvrtému, tedy poslednímu bunkru, položte nálož na první dveře, odstupte a po výbuchu vběhněte dovnitř, kde postřílejte fašouny. Zde už musíte položit nálože i na druhé dveře, neboť za nimi jsou další fašouni, které musíte rovněž postřílet. Jakmile tady skončíte, vyběhněte z bunkru ven, kousek od něj stojí obrněný transportér, položte na něj nálož a rychle se ukryjte. Tímto jste dobyli vrcholek kopce a zbývá vám už jen zlikvidovat dvě malé skupinky německých minometčíků po stranách dole pod vámi. Máte je před sebou jako na dlani, takže stačí pár přesných výstřelů z pušky, či nějaký ten granát a máte vystaráno. Vraťte se zpět k bunkru, postřílejte poslední zbytky nacistických zoufalců, spojte se s kamarády a tím jste tuto misi úspěšně zakončili.

3. - Bitva o kótu 400.

Nyní na vás čeká snad nejnáročnější úkol ze všech misí, kterými jste doposud prošli. Stěžejním úkolem bude pro vás udržet zde vlastní pozice do té doby, pokud nedorazí vaše posily. Nejdříve tedy zaměřte vaši pozornost na minomety, sledujte váš kompas, na kterém se vám objeví cíl, tedy minomety, které na vás právě soustřeďují palbu. Přesunujte se s připraveným samopalem, neboť není vyloučeno, že narazíte na některého fašouna, kterému se podařilo proniknou do vašich pozic. Jakmile takto doběhnete k ostnatým zátarasům, zkoumejte nejdříve vlastním pohledem, odkud právě minomety po vás pálí, což poznáte podle obláčků dýmu, které se nad minomety vznáší. Jakmile zjistíte jejich pozici, použijte sniperku a přes její dalekohled eliminujte obsluhu minometu. Mnou popsaným způsobem se takto přesunujte podle kompasu stále znovu a to tak dlouho, dokud nepostřílíte všechny fašistické minometčíky. Nyní doběhněte zpět k bunkru, kde pomozte kamarádům zlikvidovat houfec německé pěchoty, poté se přesuňte před bunkrem do krytu ke kulometu a počkejte, až fašouni ukončí dělostřeleckou přípravu. Jakmile tato palba skončí, fašisté zhurta zaútočí, zůstaňte tedy v krytu a koste jejich řady z kulometu. Dávejte si pozor na po vás házené granáty, v tom případě, že obdržíte signál, že vás ohrožuje vhozený granát, na chvíli palbu přerušte, odstupte od kulometu, ale jakmile granát vybuchne, znovu se kulometu ujměte a pokračujte dál ve vaší bohulibé činnosti. Za nějakou dobu obdržíte hlášení, že od západu se k vám blíží německé obrněné transportéry, vydejte se tedy na západ zákopem, neboť čelně neprojdete v žádném případě, tak se ocitnete v zádech zmíněným obrněncům. Vyčkejte, až bude alespoň trochu bezpečno, nestřílejte, ať na sebe neupoutáte pozornost, pak (je to sice riskantní, ale musíte to podstoupit) vyběhněte k obrněncům a postupně na oba přiložte přísavné nálože, rychle se stáhněte do zákopů, nyní už likvidujte fašistickou pěchotu opět z kulometu a to tak dlouho, než obdržíte hlášku o výskytu dalšího obrněnce ze západu. Takže se rychle přesuňte zákopem ke dvěma před chvíli zničeným obrněncům a stejným způsobem zlikvidujte i ten nově se zde nyní nacházející, tedy třetí. Teď se musíte rychle stáhnout zpět do krytu, jen tak se zachráníte před další dělostřeleckou palbou fašistických dělostřeleckých baterií. Nyní musíte vydržet celých pět minut bránit vrchol kóty do té doby, než dorazí vaše posily. Po skončení dělostřelecké palby opusťte kryt, vraťte se nazpět k bunkru a likvidujte nové vlny útočící nacistické pěchoty. V blízkosti máte několik německých kulometů, přebíhejte tudíž dle potřeby od jednoho k druhému a likvidujte stále nově se objevující nácky. Jakmile obdržíte hlášení, že ze severu přijíždí nacistický tank, zanechte střelby a podle kompasu se k němu rozběhněte a z boku na něj přiložte nálož, skryjte se, likvidujte přibíhající fašouny a jakmile spatříte přijíždět druhý tank, stejným způsobe, tedy zboku, přiložte nálož i na něj. Nyní již máte před sebou jediný úkol, pobíjet nadále nácky a přežít až do chvíle, než dorazí vaše letecká podpora, která nadělá mezi Fricky pěknou paseku. Teď už jen v klidu pobijte poslední zbytky opozdivších se nácků a úkol je splněn, kótu jste ubránili a tím i zakončili tuto nelehkou misi.

C. - Překročení Rýnu.

Nacházíte se na výsadkové lodi, po cestě likvidujte z lodního kulometu fašisty před vámi v jejich pozicích, mnoho vám to však nepomůže, jsou tam dobře zalezlí. Jakmile přistanete u protějšího břehu, obdržíte hlášení, že dále to nepůjde a že vás mají náckové na mušce, takže rychle vyběhněte z lodice na souš, nejlépe zleva a to dřív, než vaši loď náckové zasáhnou, rychle si najděte úkryt na pláži a použijte kouřový granát, jakmile se vše zahalí do kouře, utíkejte vpřed k dělu, u nějž postřílejte celou obsluhu (ze všech děl si lze i zastřílet, vyzkoušet to můžete, ale pomalu se znovu nabíjejí, takže použít je proti náckům nedoporučuji). Vstupte do budovy, projděte jí, vyjděte ven a o kousek dál již spatříte další kanón, vběhněte tudíž do domu po levé straně a z oken postřílejte i obsluhu tohoto děla. Vraťte se zpět před dům a prostřílejte si cestu ulicí dopředu. Na rožku ulice lze vběhnout do domu vlevo, proskočit okny a zezadu zlikvidovat houfec zbylých fašistů. Za ostnatým zátarasem uvidíte třetí dělo, sice se k němu nedostanete přes zátaras, ale obsluhu zlikvidovat můžete, takže neváhejte a pobijte ji. Jděte až na samý konec ulice, tam odbočte doprava na cestu, po které dojdete k třetímu dělu, u kterého jste již obsluhu před chvílí eliminovali. Dírou ve zdi proskočte do domu, vyjděte druhou stranou do ulice, na jejím konci proskočte dírou ve zdi na hřbitov a prostřílejte si cestu až ke čtvrtému dělu, zlikvidujte jeho obsluhu. Probijte se další ulicí, odbočte vlevo před kostel, na ulici před vámi je na podstavci kulomet, sejměte kulometčíka a rychle, než ho nahradí jiný, vběhněte do domu vlevo. Pobijte v něm další nácky, z oken postřílejte fašouny na ulici pod vámi, seběhněte dolů a vraťte se na ulici. Nyní vstupte do budovy po pravé straně, přes ni se dostanete na náměstí a na něm postřílejte všechny nácky včetně obsluhy pátého děla. Když jste tedy vyčistili celé náměstí, přesuňte se k dělu, sem dorazí zprava první fašistický tank, za ním se vyrojí i nacistická pěchota. Skrčte se za dělo, ať vás neskosí dávka tankového kulometu a jakmile tank zatočí a obnaží svůj bok, přiskočte k němu a umístěte na vyznačené místo nálož (obr.13), znovu se ukryjte. Nyní se vydejte na protější stranu náměstí, odkud uvidíte přijíždět druhý německý tank. Samopalem zlikvidujte německou pěchotu, použijte kouřový granát, pod jeho clonou doběhněte k tanku a i na něj přiložte nálož, rychle se ukryjte. Po výbuchu se stáhněte zpět do budovy, z které jste na náměstí přišli, pořádně se rozkoukejte po okolí a vyrazte zpět na náměstí, kde zlikvidujte poslední zbytky fašistů. Jakmile se jich zbavíte, vracejte se i se svými kamarády zpět na hřbitov, přistupte k plukovníkovi, nebo seržantovi, vyslechněte si plukovníkovy gratulace a jeho nabídku pro seržanta Randalla, kterou tento zatím nepřijme. Potom……, už není žádné potom, jen závěrečné titulky, ale nevypínejte je, mezi nimi ještě můžete shlédnout zajímavý filmeček a na konci závěrečný filmový dokument z konce II. světové války.